2014. április 19. - 08:16:57

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
*

Érintőképernyő hiba?
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  

Érintőképernyő hiba?
Szerző Üzenet
koco
Kezdő
*

« Dátum: 2009. július 09. - 22:19:27 »

Sziasztok!

Van egy Maqma PNA-m (MQ-NV43), aminek a minap "valami történt" a kijelzőjével. Bekapcsolás rendben működik, de nem érzékeli a képernyő az érintést. Van a készüléken két rendes gomb is, az egyik a menü, a másik a navi. Ezek működnek, persze semmit sem érek vele, mert a navigáció - természetesen - az érintő képernyőre alapoz. Nem esett le, nem vertem oda semminek, egyszer csak működés közben behalt. Segítséget szeretnék kérni, hogy miként lehetne orvosolni a hibát.

Előre is köszönöm, üdv: Laci
Naplózva
domi007
Cikkíró
Fórum motor

ahogy HBK mondaná: friss vér :)

« Válasz #1 Dátum: 2009. július 09. - 22:41:12 »

Lehetséges hogy az érintőfólia vagy a fólia kábele meghalt...

Így látatlanban nehéz rá mit mondani, bár hbk egy 20 forintossal szétszedi neked  Csápol  Vigyorog és megmondja mi a baj Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Linuxot a PDA-ra! mondta ő, és úgy is lett! Nevet

Történelem

iPhone 5 16GB fekete, független
HTC One S - céges igásló

http://domonkos.tomcsanyi.net
koco
Kezdő
*

« Válasz #2 Dátum: 2009. július 09. - 23:07:41 »

A huszast és a PNA-t adom, és bízom hbk kollégában.
Naplózva
mrmarkus
Fórum motor

Freedom of Information

« Válasz #3 Dátum: 2009. július 09. - 23:41:48 »

Egy HR-t talán érdemes lenne megpróbálni...  Hááát
Naplózva

BlackBerry 9790 Bold OS 7.1
BlackBerry 8520 Bold OS 4.6
HTC Desire CM 4.3
Nokia 9300i
Nokia E50
maiden
Cikkíró
PDA függő

« Válasz #4 Dátum: 2009. július 10. - 07:03:24 »

Sziasztok!

Van egy Maqma PNA-m (MQ-NV43), aminek a minap "valami történt" a kijelzőjével. Bekapcsolás rendben működik, de nem érzékeli a képernyő az érintést. Van a készüléken két rendes gomb is, az egyik a menü, a másik a navi. Ezek működnek, persze semmit sem érek vele, mert a navigáció - természetesen - az érintő képernyőre alapoz. Nem esett le, nem vertem oda semminek, egyszer csak működés közben behalt. Segítséget szeretnék kérni, hogy miként lehetne orvosolni a hibát.

Előre is köszönöm, üdv: Laci

Nem írtad, hogy van e rajta kijelzővédő fólia.  A nagy melegben egy rosszul felhelyezett fólia okozhat hibát. Vedd le!

Ha nincs rajta akkor először egy hard reset,
 ha ez sem segít akkor a fólia szalagkábele kimozdult a nyákból. Szét kell szedni és újra be kell tenni jó erősen megmozgatva.

Ha ez sem segít akkor viheted vissza a szervízbe mert tönkrement az LCD érintőkijelző része.
Naplózva
maiden
Cikkíró
PDA függő

« Válasz #5 Dátum: 2009. július 10. - 07:07:32 »

hbk egy 20 forintossal szétszedi neked 

Kapsz majd tőle ha ilyeneket írsz. Fémmel szétszedni?  Az összekarcolja.
A MESTER az lejárt parkolókártyával szedi szét ezeket villámgyorsan. Láttam  Kacsint Vigyorog Csápol
Naplózva
koco
Kezdő
*

« Válasz #6 Dátum: 2009. július 10. - 07:50:52 »

Köszönöm a válaszokat.

Védőfólia van rajta, már lassan másfél éve (vásárál után azonnal felkerült). Ennek a leszedése az egyetlen reményem, ugyanis éjszaka még szédszedtem és kikötöttem mindkét szalagkábelt (a négyszálas ennél a kijelzőnél külön van), majd vissza. Sajnos HR-t nem tudom hogy hogyan kell. Van rajta reset gomb, meg egy rejtett on-off is, meg nyomtam hosszan a bekapcsoló gombot, de az újbóli bekapcsolásoknál az idő mindig jó volt (mást meg sajnos nem tudok megnézni). Amikor szétszedtem, akkor még annyit próbáltam, hogy a backup elemet rövidrezártam egy pillanatra, kivenni nem tudtam, mert ponthegedülve van mindkét pólus.

Üdv: Laci
Naplózva
domi007
Cikkíró
Fórum motor

ahogy HBK mondaná: friss vér :)

« Válasz #7 Dátum: 2009. július 10. - 12:30:00 »

Kapsz majd tőle ha ilyeneket írsz. Fémmel szétszedni?  Az összekarcolja.
A MESTER az lejárt parkolókártyával szedi szét ezeket villámgyorsan. Láttam  Kacsint Vigyorog Csápol

Okééé  respect  Vigyorog Egészségünkre!

koco:

Hát hajrá, reméljük ez megoldja a gondot különben tényleg csak a szerviz marad.  Határozatlan Határozatlan
Naplózva

Linuxot a PDA-ra! mondta ő, és úgy is lett! Nevet

Történelem

iPhone 5 16GB fekete, független
HTC One S - céges igásló

http://domonkos.tomcsanyi.net
hbk
Szerkesztő
Fórum motor

« Válasz #8 Dátum: 2009. július 10. - 17:59:53 »

Nem írtad, hogy van e rajta kijelzővédő

Én már nem is kellek ide Vigyorog
Naplózva

Dreambox 800HD, Dreambox 529S, Dreambox 500S,
koco
Kezdő
*

« Válasz #9 Dátum: 2009. július 15. - 21:55:50 »

Sziasztok!

Elöször is köszönöm a tanácsokat. Másodszor: nem tudom mitől de "megjavult".
Szétszedtem a készüléket és kihúztam a 4 vezetékes szalagkábelt, az érintkező részeit megtisztítottam, aztán az érintőpanel és a szalagkábel csatlakozási pontját "megnyomorgattam", végül pedig levettem a fóliát (műanyag lapkához hasonló fajta, nem a folpack-szerű). Tudom, lépésenként tesztelni kellett volna, de már félig nyitva volt a kuka is. Szóval ezek után rányomtam a navi gombra, ami reagált, azonban kártya nem volt benne, ezért valamit üzent, amit már nem tudtam leokézni, mert megint nem működött. Kütyü kikapcs-várakozás-bekapcs, és azóta hibátlan.

Köszönöm a segítséget, üdv: Laci
Naplózva

Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: