2014. április 24. - 15:14:04

Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
Nem érkezett meg az aktivációs e-mail?
*

MK802 android miniPC
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  

MK802 android miniPC
Szerző Üzenet
sanyci
Cikkíró
Fórum motor

Nokia Belle poweruser

« Dátum: 2012. május 18. - 19:28:56 »

A téma indító írás itt található: http://pdaplus.hu/content/view/7156/1

Ha meg lehet oldani a VGA/S-video kimenetet, akkor erősen kéne nekem egy!
Naplózva

Nokia 3110>5110>6110>6210>6600>7610>6630>N70>E61>E50>E90>E51>E71>E52>5800XM>C7>700 (Sajnos a Nokia korszaknak egyelőre vége)
Ericsson GA318>T39m (T39m még megvan!)
Samsung Galaxy Spica>HTC Desire>Samsung Galaxy S Advance>Galaxy Tab 2 7.0 (Phablet Rulez!)
taky1974
Cikkíró
Fórum motor

Idegesítő, OFF-oló. Azaz semmirekellő. De jóképű!

« Válasz #1 Dátum: 2012. május 18. - 21:15:22 »

Ez mire jó?He?
HDMI kábelen összekötöm a TV-vel? Kocsiba ez minek? CARPC??? Se SIM, se GPS? Akkor mire használom?
Ne izéljetek már... Ez olyan, mint egy kijelző és klavi. mentes netbook. He?
Az egész cikkben HBK szokásos  Kacsint ér valamit.

Ui.: Még 1X elolvastam az egészet. És most sem értem mire jó ez. 1USB port arra rákötök egy billt. hogy egyáltalán valamit kezdjek vele? De csak bill.-el hogyan irányítom az androidot? És honnan veszi a powert? Folyamatos adapter? Ne szopassatok már, hogy ennek van értelme! Főleg nem ennyiért!!!
Hú de felb@szta ez a sz@r az agyam! Dühös
Naplózva

Telefon/PDA: iPhone 5S
Noti: MacBook Pro 15" i7, 10GB RAM, 256 SSD
Navi: CNS Globe Truck
Konzol: Xbox 360 + Kinect
New iPad 16GB Wifi
domi007
Cikkíró
Fórum motor

ahogy HBK mondaná: friss vér :)

« Válasz #2 Dátum: 2012. május 18. - 21:21:38 »

Ha lenne benne hálózat, és rendes linux támogatás, akkor vékonykliensként pöpec lenne.

sanyci:
https://www.google.com/search?q=hdmi+to+vga

illetve van olyan is, amelyikben van DAC, az jóval drágább, de tutira működik.
Naplózva

Linuxot a PDA-ra! mondta ő, és úgy is lett! Nevet

Történelem

iPhone 5 16GB fekete, független
HTC One S - céges igásló

http://domonkos.tomcsanyi.net
sanyci
Cikkíró
Fórum motor

Nokia Belle poweruser

« Válasz #3 Dátum: 2012. május 18. - 22:19:52 »

Ha lenne benne hálózat, és rendes linux támogatás, akkor vékonykliensként pöpec lenne.

Wifi van benne

Ez mire jóHe??
HDMI kábelen összekötöm a TV-vel? Kocsiba ez minek? CARPC??? Se SIM, se GPS? Akkor mire használom?
Az egész cikkben HBK szokásos  Kacsint ér valamit.

Ui.: Még 1X elolvastam az egészet. És most sem értem mire jó ez. 1USB port arra rákötök egy billt. hogy egyáltalán valamit kezdjek vele? De csak bill.-el hogyan irányítom az androidot? És honnan veszi a powert? Folyamatos adapter? Ne szopassatok már, hogy ennek van értelme! Főleg nem ennyiért!!!

A tápot USB-ről is felveszi (5V/2A)

Én mire használnám, ha lenne rajta natív VGA/S-Videó kimenet?
1.bárhol lenne egy saját gépem (monitorra/TV-re ráköt, egeret bedug, és megy a tápot a PC-től kapja, amiről lehúztam a monitort...)
2.TV-re rádugnám médialejátszónak/internetező cuccnak
3.CarPC???
4.Arm Linux-os hackercucc... Kacsint

Viszont Bluetooth hiányában más már nem jut eszembe, és amiatt a CarPC is kérdőjeles...
Naplózva

Nokia 3110>5110>6110>6210>6600>7610>6630>N70>E61>E50>E90>E51>E71>E52>5800XM>C7>700 (Sajnos a Nokia korszaknak egyelőre vége)
Samsung Galaxy Spica>HTC Desire>Samsung Galaxy S Advance>Galaxy Tab 2 7.0 (Phablet Rulez!)
taky1974
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #4 Dátum: 2012. május 18. - 22:26:06 »

Wifi van benne

A tápot USB-ről is felveszi (5V/2A)

Én mire használnám, ha lenne rajta natív VGA/S-Videó kimenet?
1.bárhol lenne egy saját gépem (monitorra/TV-re ráköt, egeret bedug, és megy a tápot a PC-től kapja, amiről lehúztam a monitort...)
2.TV-re rádugnám médialejátszónak/internetező cuccnak
3.CarPC???
4.Arm Linux-os hackercucc... Kacsint

Viszont Bluetooth hiányában más már nem jut eszembe, és amiatt a CarPC is kérdőjeles...

De nincs natív VGA/S kimenete. Milyen USB-ről töltöd? A számítógép USB portjáról töltesz egy másik "számítógépet" amit nem tudsz kezelni, mert se egér, se klavi., se megjelenítő? Vazze... Nem értem. He? Ez egy fából vaskarika történet.
Fáradt és nyűgös vagyok. Lefexem. Mosolyog
Ráadásul holnap jön haza HBK fia repülővel. 10.40-kor száll le a gyerek gépe, Ők meg 12-re akarnak kimenni érte.
Gondoltam egy felnőtt legyen már ott ha Höby ilyen felelőtlen... Bibíí
Naplózva

New iPad 16GB Wifi
sanyci
Cikkíró
Fórum motor

Nokia Belle poweruser

« Válasz #5 Dátum: 2012. május 18. - 22:38:48 »

De nincs natív VGA/S kimenete. Milyen USB-ről töltöd? A számítógép USB portjáról töltesz egy másik "számítógépet" amit nem tudsz kezelni, mert se egér, se klavi., se megjelenítő? Vazze... Nem értem. He? Ez egy fából vaskarika történet.
Fáradt és nyűgös vagyok. Lefexem. Mosolyog
Ráadásul holnap jön haza HBK fia repülővel. 10.40-kor száll le a gyerek gépe, Ők meg 12-re akarnak kimenni érte.
Gondoltam egy felnőtt legyen már ott ha Höby ilyen felelőtlen... Bibíí

Őőőő, tényleg fáradt lehetsz...  Vigyorog

(Periféria [monitor, billentyűzet, egér] mindenhol van, és ez egy alternatív gép hozzá)
Elméletileg van olyan verzió is, amiben benne van a vezetéknélküli bill./egér csatoló is.
De talán a TV-okosítás a leghasználhatóbb ötlet:
HDMI-n rádugod a TV-re, A TV USB-iről adsz neki tápot, és veszel hozzá egy vezetéknélküli bill./touchpad/távirányító kombót...
Naplózva

gipsztigris
Kezd ideszokni
**

« Válasz #6 Dátum: 2012. május 19. - 05:43:33 »

Lehet, hogy jó lenne ez a küytü, de ebben a formában kevés a konkrét információ. "Értem én, hogy Non-Stop, de meddig van nyitva?" ROFL
Ha valakinek lesz elég bátorsága és kalandvágyból vesz egyet, akkor a valódi értékét és felhasználhatóságát jobban meg lehetne ismerni.

.....lehet, hogy veszek egyet?  Vigyorog Kacsint

P.s: Egy felhasználási lehetőség eszembe jutott. Egy celluxxal felragasztjuk a lapostévé hátuljára és kész is az Androidos Smart TV!  Vigyorog
Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
-Sir Winston Churchill-
taky1974
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #7 Dátum: 2012. május 19. - 06:16:03 »

P.s: Egy felhasználási lehetőség eszembe jutott. Egy celluxxal felragasztjuk a lapostévé hátuljára és kész is az Androidos Smart TV!  Vigyorog

+1 Mosolyog
Naplózva

New iPad 16GB Wifi
villem
Szerkesztő
Fórum motor

Alapító - Laptulajdonos

« Válasz #8 Dátum: 2012. május 19. - 12:17:59 »

Ez mire jó?He?
Az egész cikkben HBK szokásos  Kacsint ér valamit.

A PDAplus hőskorában kedvenc téma volt a carpc építés.
Nálunk Gregory ( bocsánat itanczos) volt az übermajer, de többen építettünk ilyet az autónkban.
Én is.
Mivel kedvencem, akkor védelmére kelnék a megoldásnak, mert szerintem is jó ötlet ebből a carpc agyát kialakítani!

Ez a készülék elsősorban ideális Tv-re csatlakoztatva - media lejátszó, internet böngésző egy rádiós billentyűzettel.

De ideális carpc-re is, mert
1, a megjelenítő fejegységek nagyrésze már rendelkezik HDMI csatlakozással, így csak egy kábelt kell vennünk és a megjelenítés megoldva.
2, van saját tápcsatlakozója, tehát a carpc egyik kardinális pontja mint tápellátás könnyen kipipálható!
Egy 12V/5V átalakítás (szivargyújtó) és ez is ok.

3, Szövegbevitel is könnyen megoldható!
Ha jól emlékszem a concorde az, aki épp forgalmaz vagy forgalmazott bluetooth keyboardot.
http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6600&Itemid=57

Szintén ez a cég belekezdett az androidos smartboxokba, ami ugyanez mint ez a bemutatott eszköz, csak kb 5x nehezebb, 3x drágább, de a funkcionalitása ugyanez.
http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6607&Itemid=73

Vagyis carpcnek /mint autós multimédia szórakoztató központ/ valóban nagy ötlet, nem is kell semmi más ( 1-3 pont) és ami a LEGFONTOSABB, HOGY NAGYON OLCSÓ!

Az android előnye, hogy van 3G dongle támogatás. Itt is van USB, tehát a mobilnet is problem solved!
Naplózva

iPhone4, HTC Desire
taky1974
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #9 Dátum: 2012. május 19. - 14:46:53 »

A PDAplus hőskorában kedvenc téma volt a carpc építés.
Nálunk Gregory ( bocsánat itanczos) volt az übermajer, de többen építettünk ilyet az autónkban.
Én is.
Mivel kedvencem, akkor védelmére kelnék a megoldásnak, mert szerintem is jó ötlet ebből a carpc agyát kialakítani!

Ez a készülék elsősorban ideális Tv-re csatlakoztatva - media lejátszó, internet böngésző egy rádiós billentyűzettel.

De ideális carpc-re is, mert
1, a megjelenítő fejegységek nagyrésze már rendelkezik HDMI csatlakozással, így csak egy kábelt kell vennünk és a megjelenítés megoldva.
2, van saját tápcsatlakozója, tehát a carpc egyik kardinális pontja mint tápellátás könnyen kipipálható!
Egy 12V/5V átalakítás (szivargyújtó) és ez is ok.

3, Szövegbevitel is könnyen megoldható!
Ha jól emlékszem a concorde az, aki épp forgalmaz vagy forgalmazott bluetooth keyboardot.
http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6600&Itemid=57

Szintén ez a cég belekezdett az androidos smartboxokba, ami ugyanez mint ez a bemutatott eszköz, csak kb 5x nehezebb, 3x drágább, de a funkcionalitása ugyanez.
http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=6607&Itemid=73

Vagyis carpcnek /mint autós multimédia szórakoztató központ/ valóban nagy ötlet, nem is kell semmi más ( 1-3 pont) és ami a LEGFONTOSABB, HOGY NAGYON OLCSÓ!

Az android előnye, hogy van 3G dongle támogatás. Itt is van USB, tehát a mobilnet is problem solved!
És a többi hozzávaló amit itt leírtál az még 2X annyi, mint maga a cucc.
Ez kb. ahhoz hasonlít, hogy találok egy autókereket és azt mondom ez már autó. Igaz kell még hozzá egy-két kütyü (motor, burkolat, kormány, stb...), de aki kedvet érez hozzá megcsinálhatja. Érted mire gondolok...
Egy barkácsnak az a lényege szerintem, hogy olcsóbban megússzuk mint a bolti cucc. Hát ennél ezt nem érzem.
Naplózva

New iPad 16GB Wifi
domi007
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #10 Dátum: 2012. május 19. - 14:48:58 »

Wifi van benne

WiFin nem létezik PXE-boot ami a vékonykliens lényege lenne, de azért köszönöm  Nevet Nevet
Naplózva

Történelem

HTC One S - céges igásló

villem
Szerkesztő
Fórum motor

Alapító - Laptulajdonos

« Válasz #11 Dátum: 2012. május 19. - 18:51:14 »

És a többi hozzávaló amit itt leírtál az még 2X annyi, mint maga a cucc.
Ez kb. ahhoz hasonlít, hogy találok egy autókereket és azt mondom ez már autó. Igaz kell még hozzá egy-két kütyü (motor, burkolat, kormány, stb...), de aki kedvet érez hozzá megcsinálhatja. Érted mire gondolok...
Egy barkácsnak az a lényege szerintem, hogy olcsóbban megússzuk mint a bolti cucc. Hát ennél ezt nem érzem.

Rosszul gondolod!
Barátom, az az érzésem, hogy nem igazán tudod, hogy mi a carpc építés lényege.
Van egy miniPC-d és ezt építed körül igényeidnek megfelelően akár embed systemből, akár egy microATX vagy miniATX alaplapból kialakítva.
Kijelzőt minden esetben kell venned, mint ahogy egy microATX-es felépítésnél legalább 75W vagy 90W-os speciális tápot.
Egy ilyen spec táp 50 dollárnál kezdődik.
A most bemutatott eszköz jóval olcsóbb a korábbi lehetőségeknél.
http://pdaplus.hu/index.php?searchword=carpc&option=com_search&Itemid=

Ha pedig komplett gyári fejegységet szeretnél szórakoztató központként használni, akkor azok a gyáriak nagyságrendekkel drágábbak mint ezek a hbk által bemutatott megoldások.
Igen, egy barkácsnak az a lényege, hogy olcsóbban megússzuk mint a bolti cucc!
Naplózva

iPhone4, HTC Desire
sanyci
Cikkíró
Fórum motor

Nokia Belle poweruser

« Válasz #12 Dátum: 2012. május 19. - 19:28:37 »

WiFin nem létezik PXE-boot ami a vékonykliens lényege lenne, de azért köszönöm  Nevet Nevet

Értem, de az USB-s LAN-csati még mindig opció...
Naplózva

domi007
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #13 Dátum: 2012. május 19. - 22:40:15 »

Értem, de az USB-s LAN-csati még mindig opció...

virtualizáció miatt már gigabites LAN kellene, arra meg kevés az USB, nem is beszélve arról, hogy mivel 1 db USB van ezért szét kell osztani a billentyűzet, egér stb... felé. Plusz nem tudom, hogy a cucc képes-e USBs LAN-ról PXE bootolni  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint
Hidd el nekem, ez nem proper network támogatás Kacsint
Naplózva

Történelem

HTC One S - céges igásló

taky1974
Cikkíró
Fórum motor

« Válasz #14 Dátum: 2012. május 20. - 06:27:03 »

Rosszul gondolod!
Barátom, az az érzésem, hogy nem igazán tudod, hogy mi a carpc építés lényege.
Van egy miniPC-d és ezt építed körül igényeidnek megfelelően akár embed systemből, akár egy microATX vagy miniATX alaplapból kialakítva.
Kijelzőt minden esetben kell venned, mint ahogy egy microATX-es felépítésnél legalább 75W vagy 90W-os speciális tápot.
Egy ilyen spec táp 50 dollárnál kezdődik.
A most bemutatott eszköz jóval olcsóbb a korábbi lehetőségeknél.
http://pdaplus.hu/index.php?searchword=carpc&option=com_search&Itemid=

Ha pedig komplett gyári fejegységet szeretnél szórakoztató központként használni, akkor azok a gyáriak nagyságrendekkel drágábbak mint ezek a hbk által bemutatott megoldások.
Igen, egy barkácsnak az a lényege, hogy olcsóbban megússzuk mint a bolti cucc!
Mosolyog
Természetesen nem vitatkozom veled. Azonban nekem egy carpc erre jó:
Filmeket nézni, navigálni, rádiót hallgatni, esetleg kihangosítani. Mivel az általam használt autóban még megjelenítő sincs, így a cikkben megjelenített eszközt a legdrágább megoldás beépíteni.
Naplózva

New iPad 16GB Wifi
arnd
Fórum motor

« Válasz #15 Dátum: 2012. május 21. - 18:40:31 »

Azért van abban valami amit a taky mond... bár én azért megkegyelmeznék a kütyünek, ha lenne benne Bt.
Így marad a smart TV de az is csak nehézkesen, mert ott is jobb lenne a Bt. lehetőséggel. Bár azegyik USB be be lehet dugni egy Bt. donglét, az OTG meg lenne egy pendrive hely...
Naplózva
arnd
Fórum motor

« Válasz #16 Dátum: 2012. május 22. - 20:23:14 »

http://www.aliexpress.com/product-gs/492943952-Internet-Google-TV-Box-Google-Video-Box-CORTEX-A8-1-2GHz-Memory-512MB-HDMI-1080P-WiFi-wholesalers.html

Kicsit zavaros a leírás, de gondolom van olyan verziója ami mindent tud...
Naplózva
sanyci
Cikkíró
Fórum motor

Nokia Belle poweruser

« Válasz #17 Dátum: 2012. június 07. - 18:30:19 »

Teszt: http://www.engadget.com/2012/06/07/mk802-android-4-0-mini-pc-hands-on-impressions/
Naplózva

Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: